ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

بازدیدگنندگان گرامی، بخش دانلود موسیقی به سایت اضافه شد.

به کانال تلگرام ما بپیوندید:

با قانون «ضرر بس» به همه نگرانی هایتان پایان دهید

 با قانون «ضرر بس» به همه نگرانی هایتان پایان دهید

 

گزیده ای از کتاب آیین زندگی اثر ماندگار دیل کارنگی

شخصی به نام چارلز رابرتز که مشاور سرمایه گذاری شرکت ها در بازار بورس بود پس از یک شکست سخت در بازار پیش یکی از حرفه ای ترین تجار بورس یعنی برتون اس کاستلز رفتم. ایمان داشتم که می توانم از او خیلی چیز ها یاد بگیرم و دقیقا هم همینطور شد.

 

از من چند سوال ساده پرسید و چیزی را یاد من داد که از نظر من یکی از مهمترین اصول تجارت و حتی زندگی می باشد. او گفت: «در هر قرارداد مالی که در بازار برعهده می گیرم، یک دستور «ضرر بس» قرار می دهم. برای مثال، اگر پنجاه دلار سهام بخرم، به محض اینکه قیمت آن به چهل و پنج برسد، دستور «ضرر بس» را صادر می کنم. این کار معنی اش این است که اگر در معامله ای، سهمی پنج درصد نسبت به قیمت اصلیش کاهش پیدا کرد، باید بطور خودکار آن را فروخت و ضرر را در حد پنج درصد محدود کرد.»

من این قانون را بلافاصله به کار بردم و از آن زمان نیز هرگز آن را کنار نگذاشته ام و همین باعث شده است که من و بسیاری از مشتریانم هزاران دلار سود کنیم. پس از مدتی فهمیدم که قانون «ضرر بس» را می توان در زمینه های دیگری غیر از بازار بورس هم به کار برد و این دستور را در مورد هر نوع ناراحتی و نگرانی ای که بر من هجوم می آورد، اجرا می کردم و خدا می داند که چه نتایج معجزه آسایی داشت.

برای مثال، همیشه با رفیقی که معمولا بندرت سر وقت در محل قرارمان حاضر می شد، همین قانون را اجرا کردم. قدیم ها او عادت داشت که حدود نیم ساعتی مرا سر میز غذا معطل کند تا بیاید. سرانجام درباره دستور «ضرر بس» برای مقابله با نگرانی ها با او حرف زدم و گفتم: «بیل، قانون «ضرر بس» برای منتظر ماندن برای تو دقیقا ده دقیقه است. اگر بیش از ده دقیقه دیر کنی، قرار بی قرار، می گذارم و می روم.»

بشر راستی چه موجودی است! ای کاش من (دیل کارنگی) سال ها قبل این شعور را پیدا می کردم که دستور «ضرر بس» را به همه کم طاقتی ها، بد خلقی ها، آرزوها، تنها به قاضی رفتن ها، حسرت ها و همه فشارهای ذهنی و احساسی خود بدهم. چرا به خود نگفتم: «دیل کارنگی! حواست را جمع کن. این ماجرا همین قدر می ارزد و بس»

اگر کاری را انجام می دهید که دیگر نباید انجام دهید، به خود بگویید: «دیگر ضرر کافی است»

اگر در رابطه ای هستید که دیگر نباید ادامه یابد، به خود بگویید: «دیگر ضرر کافی است»

و هزاران اگرهای دیگر .... 

 

از شما دعوت می شود مطالب دیگر «آیین زندگی» را نیز ملاحظه بفرمایید.

بالا