ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

بازدیدگنندگان گرامی، بخش دانلود موسیقی به سایت اضافه شد.

به کانال تلگرام ما بپیوندید:

ارزش والای تلافی نکردن

ارزش والای تلافی نکردن

 

بخشی از کتاب آیین زندگی اثر ماندگار دیل کارنگی:

سال ها قبل، یک شب که از میان پارک یلواسیون سفر می کردم، همراه با چند توریست روی نیمکت هایی که از سنگ و کنده درخت درست کرده بودند و رو به جنگل انبوه کاج و صنوبر قرار داشتند، نشسته بودم. همه ششدانگ حواسمان جمع حیوانی بود که تا به حال ندیده بودیم. خرس خاکستری که حیوان مخوف جنگل ها بود، در نور چراغ ها از جنگل بیرون می آمد و مشغول خوردن زباله هایی می شد که از آشپزخانه هتل های پارک در آنجا می ریختند.

جنگلبانی که روی اسب نشسته بود با حاضرین هیجانزده درباره خرس ها صحبت می کرد. او به ما گفت که خرس خاکستری می تواند هر حیوانی در دنیای غرب را تکه تکه کند، البته به غیر از بوفالو و خرس کادیاک. با این همه آن شب متوجه شدم که آنجا فقط یک حیوان هست که خرس خاکستری به او اجازه می دهد از جنگل بیرون بیاید و زیر نور چراغ ها، با او غذا بخورد. این حیوان اندازه یک گربه کوچک بود و خرس خاکستری می دانست که می تواند با یک ضربه آن را تکه تکه کند. پس چرا این کار را نمی کرد؟ به خاطر اینکه روی تجربه فهمیده بود که ارزشش را ندارد.

من هم این نکته را فهمیده ام. هنگامی که از دشمنان خود متنفریم، به آنها امکان می دهیم که بر ما، خواب ما، اشتهای ما، فشار خون ما، سلامتی ما و سعادت ما تسلط داشته باشند. دشمنان ما اگر بدانند چقدر خوب ما را مضطرب کرده و چطور توی کار ما موش دوانده اند و سر ما تلافی در آورده اند، از خوشحالی خواهند رقصید! نفرت ما به آنها صدمه ای نمی زند، بلکه به طرف خود ما بر می گردد و شب و روز ما را به جهنمی پر آشوب تبدیل می کند.

تلافی کردن چطور به شما صدمه می زند؟ به اشکال مختلف. براساس نوشته مجله لایف، تلافی کردن سلامتی شما را به خطر می اندازد. در مجله لایف آمده است: عمده ترین ویژگی شخصیتی کسانی که فشار خون بالایی دارند، بیزاری از دیگران است. هنگامی که بیزاری مزمن شود، فشار خون مزمن و بیماری قلبی به دنبال آن می آید.

پس، همانطور که شکسپیر می گوید:

کوره را برای دشمنان خود

چنان داغ مکن که خودت را بسوزاند.

بالا