ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

بازدیدگنندگان گرامی، بخش دانلود موسیقی به سایت اضافه شد.

به کانال تلگرام ما بپیوندید:

 با قانون «ضرر بس» به همه نگرانی هایتان پایان دهید

 

گزیده ای از کتاب آیین زندگی اثر ماندگار دیل کارنگی

شخصی به نام چارلز رابرتز که مشاور سرمایه گذاری شرکت ها در بازار بورس بود پس از یک شکست سخت در بازار پیش یکی از حرفه ای ترین تجار بورس یعنی برتون اس کاستلز رفتم. ایمان داشتم که می توانم از او خیلی چیز ها یاد بگیرم و دقیقا هم همینطور شد.

Add a comment

ارزش والای تلافی نکردن

 

بخشی از کتاب آیین زندگی اثر ماندگار دیل کارنگی:

سال ها قبل، یک شب که از میان پارک یلواسیون سفر می کردم، همراه با چند توریست روی نیمکت هایی که از سنگ و کنده درخت درست کرده بودند و رو به جنگل انبوه کاج و صنوبر قرار داشتند، نشسته بودم. همه ششدانگ حواسمان جمع حیوانی بود که تا به حال ندیده بودیم. خرس خاکستری که حیوان مخوف جنگل ها بود، در نور چراغ ها از جنگل بیرون می آمد و مشغول خوردن زباله هایی می شد که از آشپزخانه هتل های پارک در آنجا می ریختند.

Add a comment

 

یکی از علل خستگی، کسالت است.

این یک واقعیت است که برخورد احساسی شما با مسائل بسیار بیشتر از تقلاهای جسمی، باعث خستگی می شود.

همه می دانیم که کم پیش می آید که آدم از انجام کاری جالب و هیجان انگیز خسته شود.

خستگی اغلب در اثر کار ایجاد نمی شود، بلکه نگرانی، عصبانیت و بیزاری باعث خستگی می شود.

ناخدای کشتی شکوفه پنبه در یکی از صحبت های فلسفی اش می گوید :

«آدم های خوشبخت کسانی هستند که می توانند کارهایی را انجام بدهند که از آن لذت می برند.»

هر جا که علائق شما وجود دارند، انرژی شما از هم از همان جا سرچشمه می گیرد.

Add a comment

 

چند توصیه برای شما خانم خانه دار که امکان اجرای عملی آن در منزل وجود دارد:

1- دفترچه یادداشت یا مجموعه ای از مطالب الهام بخشی که می خوانید داشته باشید. (می توانید از صفحه ما استفاده نمایید.)

2- درباره کمبود های دیگران چندان سخت نگیرید. شوهر شما عیوب فراوانی دارد! اگر قدیس بود که هرگز با شما ازدواج نمی کرد. درست نمی گویم؟ زنی در یکی از کلاس های دیل کارنگی از شوهرش بد جوری بد می گفت و نق می زد و چهره ای بسیار عصبی و عبوس داشت. وقتی از او پرسیدند: اگر شوهرت بمیرد چه می کنی؟ یکمرتبه ساکت شد و چنان از تصور وقوع چنین اتفاقی هول کرد که فورا نشست و با عجله فهرست بلند بالایی از محسنات شوهرش تهیه کرد. آن هم چه فهرست جالبی! بنابراین، دفعه دیگری که احساس کردید با جانور ستمگر و بی اخلاقی ازدواج کرده اید، چرا نمی نشینید و چنین فهرستی تهیه نمی کنید؟ شاید بعد از خواندن صفات مثبت او، به این نتیجه رسیدید که شاید او همان مردی که همیشه به دنبال او بودید.

3- به همسایه های خود علاقه نشان بدهید!

4- قبل از آنکه امشب به رختخواب بروید، برای فردایتان برنامه ای بچینید.

5- و سرانجام: از خستگی و فشار عصبی بپرهیزید. استراحت کنید! استراحت کنید! هیچ چیز بیشتر از فشار عصبی و خستگی باعث نمی شود که شما پیر به نظر بیایید. همواره به یاد داشته باشید، هیچ چیزی خسارتی عظیم تر از آسیب این دو عامل به طراوت و چهره شما وارد نمی کند.

Add a comment

 

در بهار سال 1871، مرد جوانی کتابی را برداشت و بیست و یک کلمه از آن را خواند. همین کلمات اندک آینده او را یکسره تغییر داد. او دانشجوی پزشکی در بیمارستان عمومی مونترال و متخصص نگرانی درباره امتحان آخر ترم، چه کنم چه کنم، کجا بروم، چه برنامه ای بریزم و چطور خرج زندگی را در بیاورم، بود.

 

همان بیست و یک کلمه ای که این دانشجوی جوان پزشکی در سال 1871 خواند به او کمک کرد که مشهورترین پزشک دوران خود شود. او دانشکده پزشکی مشهور جان هاپکینز را بنا نهاد، استاد ممتاز دانشکده پزشکی دانشگاه آکسفورد شد و این بالاترین مقامی است که یک پزشک می تواند در بریتانیای کبیر، به آن مفتخر شود. پادشاه انگلستان به او لقب سر داد و وقتی درگذشت، دو جلد کتاب عظیم 1466 صفحه ای درباره زندگی و خدمات او نوشته شد.

 

نام او سر ویلیام اوسلر بود و اینها هم آن کلماتی هستند که او در بهار 1871 خواند. عبارتی که او خواند متعلق است به توماس کارلایل فیلسوف بزرگ انگلیسی که زندگیش را از نگرانی رها ساخت:

«کار اصلی ما این نیست که ببینیم آن دورها چه چیزی به شکل و مبهم به چشممان می خورد، بلکه وظیفه داریم ببینیم آنچه که واضح و دسترس ماست، چیست.»

یعنی هر روز را برای همان روز زندگی کنید و نگران آینده و گذشته نباشید. این است راز شاد زیستن

Add a comment
بالا