ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

بازدیدگنندگان گرامی، بخش دانلود موسیقی به سایت اضافه شد.

به کانال تلگرام ما بپیوندید:

مراقبت های قبل از زایمان

 

 

 

مراقبت های قبل از زایمان

 

 

در میان همه کارهایی که مادرها باید انجام دهند تا نوزادشان درست رشد کند، کنترل های قبل از زایمان یکی از مهمترین کارهاست. به محض اینکه حاملگی مسلم شد و یا حتی قبل از آنکه بدانید باردار هستید، باید مولتی ویتامین محتوی آهن بخورید تا خطر از شکل افتادگی ستون فقرات که در هفته های نخست بارداری و حتی پیش از قطع عادت ماهانه، اتفاق می افتد، از بین برود.

شاید ضرورت ایجاب کند که پیش از حاملگی، نزد پزشک بروید و سوالات خود را درباره لقاح، خطرات ویژه دوران بارداری یا برای مثال اختلالات ژنتیک مطرح سازید.

مراجعات پیش از بارداری به پزشک، زمانی است که پدر و مادرها در مورد سلامت نوزاد می توانند اطلاعاتی کسب کنند و برای شما (به عنوان یک مادر) فرصتی است که درباره روش زایمان، تصمیم بگیرید. گام های ساده ای چون، خوردن ویتامین قبل از زایمان، اجتناب از سیگار و الکل و بررسی فشار خون، در سلامتی شما و فرزندتان، تاثیر عمده ای دارد. آزمایش های معمولی موجب می شوند که بیماری ها و اختلالات جنینی، از جمله عفونت ها را قبل از آنکه روی نوزاد تاثیر بگذارند، کشف کنید. حتی اگر در ماه های پایان بارداری به سر می برید و تاکنون به پزشک مراجعه نکرده اید، باز هم دیر نشده است و شما و فرزندتان می توانید از خدمات پزشکی قبل از زایمان استفاده نمایید.

برنامه عادی برای مراجعات قبل از زایمان، یک بار در ماه (در هفت ماه نخست) یک هفته در میان (در ماه هشتم) و پس از آن، یک بار در هفته است. این ملاقات ها برای شما این امکان را فراهم می آورند که در مورد موضوعات کلی، از جمله حالت تهوع صبحگاهی، اضافه شدن وزن، ورزش و تحرک، راهنمایی های لازم را از پزشک دریافت کنید. مراجعات منظم شما به پزشک سبب می شود تا اطمینان حاصل کنید که بارداری روند سالم و صحیحی را طی می کند و عفونت ها یا هر وضعیت جدی دیگری را خیلی زود و به موقع می توانید بفهمید و درمان کنید. سونوگرافی قبل از زایمان (این روزها در بسیاری از نقاط) روش متداولی است. حتی یک تصویر سیاه و سفید و خال خال سونوگرافی باعث می شود که کودک، (به خصوص برای پدرها) واقعی تر به نظر برسد و به شما هم این امکان را می دهد تا جنسیت فرزند خود را تشخیص دهید.

 

منبع: تغذیه، تربیت و مراقبت از کودک، بنیامین اسپاک، کبری قیصری، نشر معیار علم

 

مطالب مرتبط:

 

بانک خون بند ناف چیست؟
علائم زایمان
مشاوره ژنتیک چیست؟
بالا