ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

بازدیدگنندگان گرامی، بخش دانلود موسیقی به سایت اضافه شد.

به کانال تلگرام ما بپیوندید:

رابطه جنسی زن و مرد پس از زایمان

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 

 

ممکن است فرآیند بارداری و زایمان، برای مدتی، رابطه جنسی زن و مرد را مختل کند. ممکن است در اواخر دوره بارداری، رابطه جنسی، ناراحت کننده و یا دست کم از نظر جسمی، دشوار باشد. زن پس از زایمان، به شکل کاملاً طبیعی، برای دوره ای ناراحت است، چون بدن خود را به شرایط بارداری عادت داده، هورمون ها تغییر کرده اند، کار سخت، اختلال در خواب و خستگی ناشی از نگهداری و مراقبت از نوزاد، او را کلافه کرده است. بنابراین، شاید رابطه جنسی برای روزها، هفته ها و یا حتی ماه ها، دچار اختلال شود.

 

ممکن است این دوره برای مرد دشوار باشد و از این وضع خسته شود. در مورد بعضی از مردها، تصور اینکه یک معشوقه به یک مادر تبدیل شود و تطبیق این تصویر جدید با رابطه جنسی، کمی دشوار است. ممکن است در این وضعیت، انواع تناقض ها و تعارضات عاطفی بروز کنند. برای بعضی از مردها، تصور اینکه زنی می تواند هم مادر و هم معشوقه باشد، امری دشوار است. زن هم به طور متقابل ممکن است یک پدر را در قالب معشوقه خود نتواند ببیند (درست همان طور که اغلب ما نمی توانیم تصورش را بکنیم که پدر و مادرمان با یکدیگر رابطه جنسی داشته اند و هر چند وجود خود ما دلیل قاطعی بر این امر است).

اگر احساس می کنید که رابطه جنسی، بین شما و شوهرتان به تاخیر افتاده است، نباید سخت نگران شوید، چون این وضعیت کاملاً موقتی است. از سوی دیگر، اگر رابطه جنسی تا حدی به تاخیر افتاده است، نباید تصور کنید که هر نوع رابطه دیگر شما با شریک زندگی تان، متوقف شده است. شما هنوز هم می توانید یکدیگر را در آغوش بکشید، ببوسید، عبارات عاشقانه به هم بگویید، با نگاه های مهربان به یکدیگر آرامش ببخشید و به هم گل هدیه بدهید.

ایجاد توازن بین پرورش فرزند با سایر جنبه های زندگی، مهارتی است که برای ایفای موفقیت آمیز این وظایف و نیز حفظ و ایجاد یک ازدواج موفق، ضرورت دارد. به طور تقریبی، همه زن ها و شوهرها پس از مدتی می توانند رابطه جنسی را از سر بگیرند. تنها تفاوت عمده ای که در چنین شرایطی پیش می آید این است که آنها در گیر و دار مراقبت از نوزاد، فراموش نکنند که چقدر یکدیگر را دوست دارند و به هم اهمیت می دهند و آگاهانه تلاش کنند تا این عشق را با به کارگیری کلمات و نوازش کردن، به یکدیگر اظهار کنند. سعی کنید برای هم شعر بخوانید، با هم (و بدون بچه) پیاده روی کنید، با لوسیون و روغن، تن خسته یکدیگر را ماساژ بدهید، با هم مراقبه و عبادت کنید، در سکوت و آرامش با هم شام بخورید، یکدیگر را ببوسید و نوازش کنید.

منبع: تغذیه، تربیت و مراقبت از کودک، بنیامین اسپاک، کبری قیصری، نشر معیار علم

 

 

مطالب مرتبط:

 

سکس و نزدیکی در طول دوران بارداری (ترجمه از سایت Mayo Clinic)
وظیفه شوهر در دوران بارداری همسر خود و تولد نوزاد
زمانِ اختصاصی برای زوجین (والدین)

 

 

 

 

بالا