ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

بازدیدگنندگان گرامی، بخش دانلود موسیقی به سایت اضافه شد.

به کانال تلگرام ما بپیوندید:

کودک نو پا – هجده ماهگی تا سه سالگی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

کودک نو پا – هجده ماهگی تا سه سالگی

صبر در وجود آنان جایی ندارد. شاید بعضی از کودکان نوپا بتوانند چند لحظه تامل کنند، اما بیشتر آنها حتی یک دقیقه هم توانایی تحمل صبر را ندارند.

نمی توانند پیشاپیش تصمیم گیری یا مسئله ای را ارزیابی کنند، پس کارهایشان ناگهانی است و هیچ تصوری هم از احتمال وجود خطر یا وقوع اتفاقی ناگوار ندارند.

بر خود و رفتارشان تسلط و کنترل کافی ندارند.

معنای خطر را بخوبی درک نمی کنند.

دارای حافظه محدودی هستند و در نتیجه باید همه چیز را بارها و بارها برایشان تکرار کنید.

معنای وعده و قول را متوجه نمی شوند و با توجه به اینکه احساس می کنند، باید بلافاصله به خواسته هایشان رسیدگی شود، ذهن آنها فقط درگیر خواسته شان می شود. در نتیجه سعی نکنید، با آنها بحث نموده و آنان را متقاعد نمایید. البته اگر دوست دارید، می توانید با آنها کلنجار بروید اما مطمئن باشید، بی شک کسی که خسته می شود، خود شما هستید!

نمی توانند از بین چند گزینه یکی را انتخاب کنند، آنها معنی «یا این یا آن» را درک نمی کنند، برای مثال اگر به او بگویید «اجازه بده برادرت هم کمی با این ماشین باز کنه بعد اونو به تو میده» چنین برداشت خواهد کرد که ماشینش را برای همیشه از دست خواهد داد و در این هنگام است که شروع به داد و فریاد می کند. همچنین آنان همه چیز را در ارتباط و متعلق به خود می دانند یعنی نسبت به تمام اشیا احساس مالکیت می کنند پس نباید از آنها انتظار سهیم و شریک شدن با کسی یا قرض دادن چیزی را داشته باشید.

علاقه آنها به توجه و محبت شما بی انتهاست به طوری که اگر تمام روز را هم به آنان توجه نمایید، باز هم نیازمند دریافت محبت و توجه بیشتری خواهند بود. بنابراین آگاه باشید که در عمل نخواهید توانست کودک نوپایتان را از توجه و محبت سیراب کنید.

منبع: مادر کافی، جی فراست

بالا