ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

بازدیدگنندگان گرامی، بخش دانلود موسیقی به سایت اضافه شد.

به کانال تلگرام ما بپیوندید:

کودک

 

چهار چالش مهم نوپایان (9 ماهگی تا 4 سالگی) - چالش 3) رشد طبیعی آنها می تواند به بدرفتاری شان بیانجامد

 چهار چالش مهم نوپایان (9 ماهگی تا 4 سالگی) - چالش 3) رشد طبیعی آنها می تواند به بدرفتاری شان بیانجامدچهار چالش مهم نوپایان (9 ماهگی تا 4 سالگی) - چالش 3) رشد طبیعی آنها می تواند به بدرفتاری شان بیانجامد

چه باور کنید چه نکنید، نوپایان در مسیر رشد خود به لحاظ زیستی کارهایی انجام می دهند که ما را دیوانه می کنند. بیایید به برخی از این ویژگی های رشدی خاص بپردازیم، ویژگی هایی که احتمالاً آنها را رودرروی پدران و مادران شان قرار می دهند:

Add a comment

 چهار چالش مهم نوپایان (9 ماهگی تا 4 سالگی) - چالش 2) مغز آنها در تعادل و توازن نیست

مغز کودک نوپای شما مثل زنبور عسل است که با 20 میلیون سلول و 50 درصد ارتباطات عصبی بیشتر از آن چیزی که ما در کله های بزرگ خود داریم فعالیت می کند.  تمام این ارتباطات به معنی وجود میلیون ها (یا میلیاردها) علایم موجود در اطراف ماست. «برو اینجا!» «برو اونجا!» «لمسش کن!» «نه، نکن!» پس اینطور! تعجبی ندارد که بچه های کوچک بدون هیچ کنترلی به این طرف و آن طرف می خورند.

Add a comment

 

 

 

ترس از غریبه ها در کودکان (4 تا 12 ماهگی)

شما می توانید گذار کودک را از مراحل مختلف رشد، با مشاهده واکنش او به غریبه ها در سنین گوناگون، تشخیص بدهید. این درست همان کاری است که یک پزشک کودکان، تا یکسالگی در مورد او انجام می دهد. کودک در دو ماهگی توجهی به پزشک نمی کند و هنگامی که او را روی تخت معاینه خوابانده اند، به پشت سر پزشک یعنی مادرش نگاه می کند. کودک چهار ماهه، موجب شادمانی پزشک می شود و هر بار که پزشک با او حرف می زند و برایش صداهای عجیب و غریب در می آورد، سرجایش وول می خورد و لبخند می زند. در پنج شش ماهگی، کودک تغییر عقیده می دهد و در نه ماهگی مطمئن می شود که پزشک، یک فرد غریبه است و بنابراین باید از او ترسید و هنگامی که پزشک به او نزدیک می شود، دیگر صدای بغ بغو در نمی آورد و دست از لگد زدن بر می دارد. او یکمرتبه بی حرکت می ماند و برای تقریباً بیست ثانیه، با نهایت دقت و شاید هم با شک، به دکتر زل می زند. سرانجام چانه اش تکان می خورد و شروع به لرزیدن می کند. او ممکن است به قدری ترسیده باشد که حتی پس از آنکه معاینه هم تمام می شود، تا مدتی گریه کند.

Add a comment

همه ما می دانیم که بزرگ کردن و تربیت کردن یک نوپا چقدر سخت است. اما آیا هرگز لحظه ای با خود اندیشیده اید که یک کودک نوپا بودن چقدر سخت است!

از دید کودک نوپای شما، او در تمام طول روز در حال بازنده شدن است. او ضعیف تر، کندتر و کوتاه تر از هر کس دیگر است و همین خود آغاز چالش های او می باشد. نوپایان هر روز با چهار چالش بزرگ مواجه هستند که باعث می شوند مثل فرشته ها رفتار کردن در نزد آنها بسیار سخت و دشوار بیاید:

Add a comment

عزت نفس در کودکان 

احساس عزت کردن نه راضی کردن خود:

هر کسی در دوران کودکی، خود را تسلیم این تصور آسوده کننده می سازد که آدمی دوست داشتنی است و هر کاری  انجام میدهد، بهترین است. ولی بچه ها نیاز دارند که دائماً از خودشان احساس رضایت کنند و در تمام اوقات از سوی همه اطرافیان مورد قدردانی و تحسین قرار گیرند. پدر و مادرها گاهی اوقات احساس می کنند که دائماً باید از فرزندشان، چه لیاقتش را داشته باشد چه نداشته باشد، دائماً تعریف کنند تا اطمینان حاصل نمایند که فرزندشان از عزت نفس محروم نخواهد ماند. البته بچه ها عزت نفس خواهند داشت.

Add a comment
بالا