ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

بازدیدگنندگان گرامی، بخش دانلود موسیقی به سایت اضافه شد.

به کانال تلگرام ما بپیوندید:

مطالب آموزشی

رابطه جنسی زن و مرد پس از زایمان

امتیاز کاربران

 

 

 

ممکن است فرآیند بارداری و زایمان، برای مدتی، رابطه جنسی زن و مرد را مختل کند. ممکن است در اواخر دوره بارداری، رابطه جنسی، ناراحت کننده و یا دست کم از نظر جسمی، دشوار باشد. زن پس از زایمان، به شکل کاملاً طبیعی، برای دوره ای ناراحت است، چون بدن خود را به شرایط بارداری عادت داده، هورمون ها تغییر کرده اند، کار سخت، اختلال در خواب و خستگی ناشی از نگهداری و مراقبت از نوزاد، او را کلافه کرده است. بنابراین، شاید رابطه جنسی برای روزها، هفته ها و یا حتی ماه ها، دچار اختلال شود.

Add a comment

کودک نو پا – هجده ماهگی تا سه سالگی

امتیاز کاربران

کودک نو پا – هجده ماهگی تا سه سالگی

صبر در وجود آنان جایی ندارد. شاید بعضی از کودکان نوپا بتوانند چند لحظه تامل کنند، اما بیشتر آنها حتی یک دقیقه هم توانایی تحمل صبر را ندارند.

نمی توانند پیشاپیش تصمیم گیری یا مسئله ای را ارزیابی کنند، پس کارهایشان ناگهانی است و هیچ تصوری هم از احتمال وجود خطر یا وقوع اتفاقی ناگوار ندارند.

بر خود و رفتارشان تسلط و کنترل کافی ندارند.

معنای خطر را بخوبی درک نمی کنند.

دارای حافظه محدودی هستند و در نتیجه باید همه چیز را بارها و بارها برایشان تکرار کنید.

معنای وعده و قول را متوجه نمی شوند و با توجه به اینکه احساس می کنند، باید بلافاصله به خواسته هایشان رسیدگی شود، ذهن آنها فقط درگیر خواسته شان می شود. در نتیجه سعی نکنید، با آنها بحث نموده و آنان را متقاعد نمایید. البته اگر دوست دارید، می توانید با آنها کلنجار بروید اما مطمئن باشید، بی شک کسی که خسته می شود، خود شما هستید!

نمی توانند از بین چند گزینه یکی را انتخاب کنند، آنها معنی «یا این یا آن» را درک نمی کنند، برای مثال اگر به او بگویید «اجازه بده برادرت هم کمی با این ماشین باز کنه بعد اونو به تو میده» چنین برداشت خواهد کرد که ماشینش را برای همیشه از دست خواهد داد و در این هنگام است که شروع به داد و فریاد می کند. همچنین آنان همه چیز را در ارتباط و متعلق به خود می دانند یعنی نسبت به تمام اشیا احساس مالکیت می کنند پس نباید از آنها انتظار سهیم و شریک شدن با کسی یا قرض دادن چیزی را داشته باشید.

علاقه آنها به توجه و محبت شما بی انتهاست به طوری که اگر تمام روز را هم به آنان توجه نمایید، باز هم نیازمند دریافت محبت و توجه بیشتری خواهند بود. بنابراین آگاه باشید که در عمل نخواهید توانست کودک نوپایتان را از توجه و محبت سیراب کنید.

منبع: مادر کافی، جی فراست

Add a comment

آیا داروئی وجود دارد که شیر مادر را زیاد کند؟

 

 

آیا داروئی وجود دارد که شیر مادر را زیاد کند؟

 

اشتیاق و علاقه مادر در شیر دادن، عامل بسیار مهمی در موفقیت شیر دادن هر مادری می باشد. داروها و هورمون هایی وجود دارد که اگر مادر مصرف نماید، ممکن است سبب افزایش ترشح پرولاکتین و در نتیجه افزایش شیر مادر گردد، ولی عوارضی نیز به همراه دارد. دم کرده یا عصاره برخی از داروهای گیاهی مانند شنبلیله، آنیسون، رازیانه، زیره سبز و ... نیز باعث افزایش شیر مادر می گردد. نوشیدن مقدار کمی چای یا قهوه (به علت وجود تئوفیلین) شیر مادر را افزایش می دهد، ولی اگر زیاد نوشیده شود، رفلکس سرازیر شدن شیر را کم می کند. به طور کلی مهم ترین عاملی که باعث افزایش ترشح شیر مادر می گردد، نه دارو و نه هورمون است، بلکه علاقه مادر به شیر دادن، تغذیه کافی و کامل او، آرامش جسمی و روحی و بالاخره مکیدن پستان مادر به وسیله کودک، اصلی ترین عوامل در افزایش شیر مادر می باشند.

 

منبع: من و کودک من، دکتر جواد فیض، انتشارات امیرکبیر

 

همچنین مطالب زیر را مطالعه نمایید:

 

مراحل رشد نوزاد، از تولد تا شش ماهگی 
وقت آزاد و اوقات فراغت در ابتدای تولد نوزاد برای پدر و مادر
غذاهای نامناسب برای دوره شیردهی
Add a comment

راه های تشخیص کم و ناکافی بودن شیر مادر

امتیاز کاربران

راه های تشخیص کم و ناکافی بودن شیر مادر

 

راه های تشخیص کم و ناکافی بودن شیر مادر

مادران در طول دوران شیردهی ممکن است به دلایل مختلفی شیرشان کم و ناکافی شود. با روش های زیر می توان دریافت که آیا شیر مادر کافی است یا خیر؟

Add a comment

دلایل کم و ناکافی بودن شیر مادر

امتیاز کاربران

 دلایل کم و ناکافی بودن شیر مادر

 

دلایل کم و ناکافی بودن شیر مادر

1- بی میلی مادر به شیر دادن: یکی از دلایل علل شایع کم شدن شیر و بالاخره قطع شیر مادر، بی میلی مادر به شیر دادن است.

Add a comment
بالا